MaXserwis wspiera potencjał niezależnych warsztatów.

19.02.2018

Zarówno w obszarze produkcji, jak i postprodukcji, obsługi sprzedażowej i posprzedażowej samochodów czy części zamiennych od kilku lat notowane są rekordowe obroty usług naprawczych w niezależnych warsztatach samochodowych. Sieć MaXserwis pod parasolem Auto Partner SA w ciągu roku ponad dwukrotnie zwiększyła liczbę warsztatów niezależnych.

Rosnąca liczba rejestracji nowych aut oraz gigantyczny i niespotykany nigdzie indziej w Europie popyt na pojazdy używane (sprowadzane z zagranicy do Polski) generuje w perspektywie zwiększone zapotrzebowanie na części zamienne i, tym samym, usługi niezależnych warsztatów.

MaXserwis to niezalezna siec warsztatów samochodowychWraz z rozwojem technologicznym naprawy są coraz bardziej skomplikowane i wymagają zaawansowanej wiedzy, a klienci poza skutecznym wykonaniem naprawy i terminowością oczekują od warsztatu jeszcze dalszych wartości dodanych i rozpoznawalnej marki.

Auto Partner, wykorzystując swoje 25-letnie doświadczenie rynkowe i wiedzę o rynku motoryzacyjnym, stworzył pod szyldem MaXserwis sieć niezależnych warsztatów o ogólnopolskim zasięgu. Ta inicjatywa jednego z czołowych w kraju dystrybutorów części to wsparcie dla niezależnych warsztatów zarówno z technicznego, jak i z biznesowego punktu widzenia.

Niezależne warsztaty dysponują ogromnym potencjałem, często jednak dopiero dzięki zewnętrznemu wsparciu i logo znanej marki, mogą w pełni ten potencjał rozwinąć.

Kompleksowe usługi w rozsądnej cenie i szeroka oferta części samochodowych różnych producentów to jedne z kluczowych przewag konkurencyjnych niezależnych warsztatów samochodowych, których ich potencjalni klienci często nie doceniają. Rozpoznawalna marka, jak MaXserwis, jest dla klientów ważna przy podjęciu decyzji o wyborze miejsca naprawy auta. Analizując dynamikę zmian rynku motoryzacyjnego w kraju i coraz większe jego nasycenie samochodami stosunkowo nowymi, można się spodziewać, że w najbliższych latach małe warsztaty, tzw. rodzinne biznesy, które często powstawały w przydomowych garażach, będą miały coraz większy problem ze sprostaniem konkurencji, szczególnie dużych graczy. Proponując nowatorskie partnerstwo, łączymy siły w ramach współpracy z siecią MaXserwis – przekonuje Aleksander Ochęduszko, manager sieci warsztatów MaXserwis.

IDEA MaXserwis

Ideą powstania sieci MaXserwis jest scalenie pod jednym szyldem warsztatów niezależnych współpracujących z firmą Auto Partner i spełniających wyznaczone uczestnikom standardy. Co za tym idzie, zapewnienie im wsparcia wizerunkowego, technicznego, profesjonalnych szkoleń, możliwości podnoszenia jakości obsługi klienta zgodnie z najnowszymi trendami czy preferencyjnych warunków, m.in. zakupów części. Grupa Auto Partner umożliwia dostęp do negocjowanych przez nią ofert, np. zakupu testerów, aktualizacji oprogramowania czy preferencyjnych warunków leasingu przygotowywanych przez banki dla całej sieci MaXserwis. Wsparcie organizatora sieci obejmuje także doradztwo techniczne, administracyjne, informatyczne, marketingowe czy eventowe.

Dlaczego warto przyłączyć się do sieci MaXserwis?

Powodów, dla których warto, jest co najmniej kilka. Poniżej prezentujemy te najważniejsze:

 • Spójna strategia biznesowo-marketingowa i identyfikacja wizualna rozpoznawalnej na rynku polskim sieci MaXserwis (w tym nowoczesna strona www z wyszukiwarką warsztatów i ich multimedialnymi wizytówkami), przy zachowaniu indywidualnych potrzeb i możliwości warsztatu.
 • Zachowanie indywidualności warsztatów w ramach sieci MaXserwis – w porównaniu z systemem tzw. klasycznej franczyzy lub sieciami, które kładą bardzo duży nacisk na to, aby wizualizacja przygotowana przez organizatora sieci była wiodącą lub wręcz jedyną.
 • Akcje promujące warsztat na rynku lokalnym, w ramach których oferowane są m.in. bezpłatne kontrole wybranych podzespołów pojazdu, wykonywane przy użyciu profesjonalnego sprzętu przy wsparciu biura sieci MaXserwis.
 • Specjalistyczna opieka dedykowanych koordynatorów – opiekunów warsztatów zrzeszonych w sieci MaXserwis, podczas całego okresu trwania umowy.
 • Atrakcyjne pakiety – m.in. pakiet startowy (obejmujący m.in. identyfikację wizualną sieci, kombinezony, pokrowce, okładki na dowody rejestracyjne, książeczki serwisowe, zawieszki zapachowe) i coroczne pakiety odnawialne.
 • Bezpłatne szkolenia z zakresu obsługi klienta/zarządzania warsztatem i szkolenia techniczne prowadzone w warunkach warsztatowych (bezpłatne lub na preferencyjnych warunkach).
 • Dostęp do oprogramowania technicznego na preferencyjnych warunkach, aplikacja mobilna na systemy iOS i Android oraz bezpłatna telefoniczna infolinia techniczna dla warsztatów.
 • Program lojalnościowy dla członków sieci.

„Nasze podejście do współpracy z warsztatami niezależnymi jest efektem 25 lat doświadczenia i uzyskanej wiedzy na temat rynku w Polsce i za granicą. Działając pod szyldem MaXserwis, stawiamy na współpracę partnerską, zachowując indywidualność warsztatów. Doradzamy ewentualne zmiany, np. organizacyjne czy poprawiające jakość obsługi klienta, co przekłada się na większą satysfakcję i lojalność klientów warsztatów” – przekonuje Aleksander Ochęduszko, koordynator sieci warsztatów.

Nowoczesne rozwiązania systemowe

Sieć niezależnych warsztatów samochodowych MaXserwis to także podążanie z duchem czasu, aby sprostać rosnącym oczekiwaniom klientów. Każdy z członków sieci zyskuje dostęp do nowoczesnych narzędzi diagnostycznych, części zamiennych czołowych światowych dostawców oraz dostęp do nowoczesnych rozwiązań, jak choćby wspomniana aplikacja mobilna. Te działania skutkują tym, że klient finalny warsztatu otrzymuje usługę na najwyższym poziomie.

„Klient warsztatu, dzięki korzystaniu z rozwiązań oferowanych w sieci MaXserwis, otrzymuje możliwość łatwego dostępu do historii napraw swojego pojazdu w postaci elektronicznej książki serwisowej, może skorzystać z wyszukiwarki warsztatów zrzeszonych w sieci MaXserwis oraz co ważne – mieć dostęp do statystyk bieżących kosztów użytkowania pojazdu. To duże ułatwienie, szczególnie dla tych osób, które doceniają wygodę nowoczesnych rozwiązań” – przekonuje Pan Tomasz Nowak z MaXserwis AUTO SERWIS Elektromechanika Pojazdowa Tomasz Nowak.

Przystąpienie do sieci uzależnione jest od indywidualnej oceny potencjału warsztatu, lokalizacji oraz uwarunkowań na lokalnym rynku niezależnych warsztatów samochodowych.

Aleksander Ochęduszko
Manager sieci Maxserwis
kom. +48 605 231 421
e-mail: aleksander.ocheduszko@autopartner.com

Aktualności

24.05.2024

Konferencja MaXserwis i MaXserwis Premium MOTUL 2024

Połowa roku jeszcze nie nastała, a Konferencja MaXserwis i MaXserwis Premium MOTUL jest już wspomnieniem. […]
Więcej
17.07.2023

Konferencje MaXserwis i MaXserwis Premium MOTUL – podsumowanie

2023 rok – świętujemy jubileusz 30 lat Auto Partner, ale na tym nie koniec. W […]
Więcej

Zobacz także:


Gotowy na jesienną słotę?

Tegoroczne wakacje już za nami, za oknami coraz częściej pada deszcz, a dzień staje się […]
Więcej

Na co warto zwrócić uwagę przed długim wyjazdem

Zaczynamy okres urlopowy, zapewne wielu z nas wybierze się w tym roku na wakacje samochodem. […]
Więcej

Wymiana filtrów – jak często?

Podstawową wymianą okresową, którą powinniśmy przeprowadzać w naszych pojazdach, jest wymiana oleju silnikowego oraz filtrów. […]
Więcej

Dostawcy

Dołącz do sieci MaXserwis

Warsztaty samochodowe MaXserwis działają jako indywidualne jednostki prawne i finansowe. Każdy serwis samochodowy, który dołączy do sieci MaXserwis może liczyć na wsparcie wielu specjalistów, cykliczne szkolenia, wsparcie działań marketingowych i wiele innych.

 

Formularz Współpraca z MaXserwisem

Aplikacja mobilna MaXserwis

Aplikacja przeznaczona na urządzenia mobilne pracujące w systemie Android oraz iOS.

Użytkownicy naszej aplikacji mają możliwość prowadzenia elektronicznej książeczki serwisowej swojego pojazdu, zawierającej historię napraw wykonywanych w warsztatach sieci MaXserwis, dostępnej także z poziomu komputera wyposażonego w system operacyjny Windows.

Dalsze najważniejsze funkcje aplikacji to:

 • wyszukiwarka warsztatów współpracująca z lokalizacją w systemie GPS,
 • moduł umawiania wizyty w warsztacie zrzeszonym w sieci MaXserwis,
 • funkcja przypomnień o kończącej się ważności badania technicznego i ubezpieczenia w każdym z dodanych przez użytkownika pojazdów,
 • statystyka wprowadzonych wydatków związanych z eksploatacją pojazdu oraz wydatków paliwowych.

Dlaczego warto korzystać z naszej oferty?

Każdy właściciel pojazdu mechanicznego przyzna, że warsztat samochodowy powinien być dobrze wyposażony. Autoserwis, który będzie mógł działać pod szyldem MaXserwis, musi mieć na stanie nowoczesne wyposażenie warsztatowe i sprzęt diagnostyczny, m.in. licencjonowany tester diagnostyczny. Diagnostyka samochodowanajczęściej nie może obyć się bez odpowiedniego sprzętu. Odpowiednie wyposażenie sprawia, że warsztaty działające pod szyldem MaXserwis są w stanie m.in.:

 • naprawić układ hamulcowy i układ wydechowy,
 • wykonać odgrzybianie klimatyzacji,
 • przeprowadzić nabijanie klimatyzacji,
 • rozwiązać problem Diesel.

Wszystkim właścicielom warsztatów zainteresowanych współpracą z nami gwarantujemy niezbędną pomoc, w tym także dostęp do wiedzy ekspertów i liczne szkolenia. Współpraca z nami po prostu się opłaca – jeżeli jesteś zainteresowany prowadzeniem biznesu z nami, zadzwoń lub napisz.