Dwudniowy cykl szkoleń Auto Partner SA dla uczniów ZS1 w Hrubieszowie

27.10.2022

Z inicjatywy firmy Auto Serwis „WIST” z Hrubieszowa, będącej uczestnikiem sieci warsztatowej pod marką MaXserwis, w dniach 19 i 20 października 2022 r. w Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie odbył się zorganizowany przez Auto Partner SA cykl szkoleń technicznych, przeznaczonych dla uczniów klas o specjalności technik pojazdów samochodowych.

Pierwszy dzień zorganizowaliśmy wspólnie z renomowanymi producentami części samochodowych przeznaczonych zarówno na pierwsze wyposażenie, jak i na aftermarket. Szkoleniowiec Febi Polska opowiedział uczniom o rozwiązaniach stosowanych w nowoczesnych skrzyniach biegów i zaleceniach oraz procedurach dotyczących wymiany oleju w skrzyniach automatycznych. Kolejne wystąpienie – przedstawiciela firmy VARTA – dotyczyło rozwiązań związanych z akumulatorami stosowanymi w nowoczesnych pojazdach, począwszy od tradycyjnych silników spalinowych, poprzez tzw. mikrohybrydy, pojazdy hybrydowe, hybrydy typu plug-in, aż po pojazdy w pełni elektryczne. Ostatnim tego dnia było szkolenie przedstawiciela Continental Aftermarket Polska dotyczące produktów marki ATE i – co za tym idzie – problematyki związanej z poszczególnymi elementami układu hamulcowego w nowoczesnych pojazdach.

Dzień drugi w całości przeznaczony został na autorskie szkolenie Auto Partner SA pt. „Silniki benzynowe z bezpośrednim wtryskiem benzyny”. Uczestniczący w nim uczniowie i nauczyciele przedmiotów technicznych mogli w trakcie szkolenia zapoznać się z metodami diagnostyki i naprawy najnowocześniejszych silników benzynowych, stosowanych przez czołowych producentów pojazdów (grupa VW, grupa Renault, Toyota, koncern Stellantis).

Nie zabrakło też weryfikacji wiedzy teoretycznej w praktyce! Tym razem nie tylko przy wykorzystaniu przygotowanego na potrzeby szkolenia silnika 1.5 TSI, stosowanego w grupie VW, ale też na „żywym organizmie” – Volkswagenie Tiguan z silnikiem 1.4 TSI, o którego zdiagnozowanie poproszono naszego szkoleniowca.

Za podsumowanie naszych dwóch dni szkoleniowych niech posłuży wypowiedź jednego z nauczycieli prowadzących zajęcia techniczne, pana Tomasza Zinkiewicza – „Tak dobrych i ciekawych szkoleń w naszej szkole jeszcze nie mieliśmy!”.

 
 

Aktualności

17.01.2024

Promocja MaXserwis On Tour – na tropach Drakuli

Nowa promocja dla warsztatów zrzeszonych w sieci MaXserwis! W trzeciej edycji promocji strzeż się wampirów… […]
Więcej
17.07.2023

Konferencje MaXserwis i MaXserwis Premium MOTUL – podsumowanie

2023 rok – świętujemy jubileusz 30 lat Auto Partner, ale na tym nie koniec. W […]
Więcej

Zobacz także:


Gotowy na jesienną słotę?

Tegoroczne wakacje już za nami, za oknami coraz częściej pada deszcz, a dzień staje się […]
Więcej

Na co warto zwrócić uwagę przed długim wyjazdem

Zaczynamy okres urlopowy, zapewne wielu z nas wybierze się w tym roku na wakacje samochodem. […]
Więcej

Wymiana filtrów – jak często?

Podstawową wymianą okresową, którą powinniśmy przeprowadzać w naszych pojazdach, jest wymiana oleju silnikowego oraz filtrów. […]
Więcej

Dostawcy

Dołącz do sieci MaXserwis

Warsztaty samochodowe MaXserwis działają jako indywidualne jednostki prawne i finansowe. Każdy serwis samochodowy, który dołączy do sieci MaXserwis może liczyć na wsparcie wielu specjalistów, cykliczne szkolenia, wsparcie działań marketingowych i wiele innych.

 

Formularz Współpraca z MaXserwisem

Aplikacja mobilna MaXserwis

Aplikacja przeznaczona na urządzenia mobilne pracujące w systemie Android oraz iOS.

Użytkownicy naszej aplikacji mają możliwość prowadzenia elektronicznej książeczki serwisowej swojego pojazdu, zawierającej historię napraw wykonywanych w warsztatach sieci MaXserwis, dostępnej także z poziomu komputera wyposażonego w system operacyjny Windows.

Dalsze najważniejsze funkcje aplikacji to:

  • wyszukiwarka warsztatów współpracująca z lokalizacją w systemie GPS,
  • moduł umawiania wizyty w warsztacie zrzeszonym w sieci MaXserwis,
  • funkcja przypomnień o kończącej się ważności badania technicznego i ubezpieczenia w każdym z dodanych przez użytkownika pojazdów,
  • statystyka wprowadzonych wydatków związanych z eksploatacją pojazdu oraz wydatków paliwowych.

Dlaczego warto korzystać z naszej oferty?

Każdy właściciel pojazdu mechanicznego przyzna, że warsztat samochodowy powinien być dobrze wyposażony. Autoserwis, który będzie mógł działać pod szyldem MaXserwis, musi mieć na stanie nowoczesne wyposażenie warsztatowe i sprzęt diagnostyczny, m.in. licencjonowany tester diagnostyczny. Diagnostyka samochodowanajczęściej nie może obyć się bez odpowiedniego sprzętu. Odpowiednie wyposażenie sprawia, że warsztaty działające pod szyldem MaXserwis są w stanie m.in.:

  • naprawić układ hamulcowy i układ wydechowy,
  • wykonać odgrzybianie klimatyzacji,
  • przeprowadzić nabijanie klimatyzacji,
  • rozwiązać problem Diesel.

Wszystkim właścicielom warsztatów zainteresowanych współpracą z nami gwarantujemy niezbędną pomoc, w tym także dostęp do wiedzy ekspertów i liczne szkolenia. Współpraca z nami po prostu się opłaca – jeżeli jesteś zainteresowany prowadzeniem biznesu z nami, zadzwoń lub napisz.