21 listopada 2016

Nowy e-Golf z zasięgiem do 300 km

Podczas tegorocznego Los Angeles Auto Show Volkswagen jako światową premierę zaprezentował e-Golfa najnowszej generacji.

Auto nieemitujące szkodliwych substancji ma większą moc i zasięg oraz bogatsze wyposażenie standardowe niż jego poprzednik. Szczególnie ważne jest zwiększenie dystansu jaki może pokonać elektryczny e-Golf. W odniesieniu do rocznej średniej codziennych przejazdów, uwzględniających styl jazdy poszczególnych kierowców oraz korzystanie z klimatyzacji i ogrzewania – po pełnym naładowaniu akumulatorów, nowy e-Golf może przejechać 200 km lub więcej. Oznacza to wzrost zasięgu auta o 50 procent w porównaniu z zasięgiem modelu poprzedniej generacji.

Według normy New European Driving Cycle (NEDC) zasięg pojazdu wynosi 300 km. Dzięki temu czterodrzwiowy e-Golf staje się niezwykle atrakcyjny dla osób pragnących podróżować nowoczesnym samochodem, który nie emituje żadnych szkodliwych substancji. W e-Golfie z roku modelowego 2017 Volkswagen zastosował nowe akumulatory litowo-jonowe o pojemności zwiększonej z 24,2 kWh do 35,8 kWh. Na stacji szybkiego ładowania (DC/40 kW) akumulatory można w ciągu godziny naładować do 80% pojemności. W nocy albo podczas pobytu w pracy, korzystając z tzw. Wallboxu (AC/7,2 kW) akumulatory auta można napełnić do pełnej pojemności w ciągu sześciu godzin.

Zgromadzona energia jest zamieniana w ruch jeszcze efektywniej niż w przypadku poprzedniego modelu. Silnik elektryczny rozwija teraz moc 100 kW, czyli o 15 kW większą niż starszy e-Golf. Wzrósł również maksymalny moment obrotowy silnika elektrycznego – z 270 Nm do 290 Nm. Średnie zużycie energii przez e-Golfa, mierzone według „Nowego Cyklu Europejskiego” (NEDC), wynosi 12,7 kWh/100 km. W miejscu użytkowania samochód nie emituje żadnych spalin. Volkswagen poprawił również osiągi e-Golfa z roku modelowego 2017. Czterodrzwiowe, bezemisyjne auto rozpędza się do 100 km/h w czasie 9,6 s. Prędkość maksymalna auta wzrosła do 150 km/h.

Kolejną nowością w e-Golfie jest cyfrowy wyświetlacz w miejscu zegarów – Active Info Display. Ponadto, jako pierwszy samochód na świecie z napędem elektrycznym, nowy Golf został wyposażony w system multimedialny, który może być obsługiwany przez kierowcę przy pomocy gestów. Do seryjnego wyposażenia należy system nawigacji „Discover Pro” z 9,2 calowym ekranem.

 

 

Aktualności , ,

Leave a Reply