17 października 2016

Już w salonach – nowe Audi Q2

W połowie sierpnia do polskich salonów sprzedaży niemieckiego producenta trafił najnowszy kompaktowy SUV spod znaku czterech pierścieni – Audi Q2. Model debiutował w marcu, na tegorocznym Salonie Samochodowym w Genewie.

Producent z Ingolstadt określa model jako miejski pojazd użytku codziennego i rekreacyjnego, który łączy w sobie progresywną stylistykę i dużą funkcjonalność.

Na dzień dzisiejszy polscy klienci mogą wybrać jeden z dwóch oferowanych silników: 1.4 TFSI o mocy 110 kW (150 KM) lub 1.6 TDI o mocy 85 kW (116 KM). Benzynowa jednostka TFSI wyposażona jest standardowo w system „cylinder on demand” (COD) pomagający znacznie zmniejszyć spalanie. W późniejszym okresie oferta modelu będzie wzbogacona o kolejne silniki.

Audi Q2 to także szereg systemów typu connectivity, infotainment oraz układów wsparcia kierowcy, proponowanych dotychczas jedynie w limuzynach Audi klasy wyższej. Standardowo samochód wyposażony jest m.in. w systemy ABS, ASR, EDS oraz ESC, progresywny układ kierowniczy, system Start-Stop czy czujniki ciśnienia w oponach. Dodatkowo można zamówić szereg systemów zwiększających komfort jazdy i bezpieczeństwo. Są wśród nich: Audi virtual cockpit, system MMI Navigation plus, asystent parkowania czy trójramienna, wielofunkcyjna kierownica. Zamówić można również promocyjne pakiety „Comfort” lub „Technology”, w skład których wchodzi wiele elementów systemów opcjonalnych. Dostępny jest też stylistyczny pakiet S-line selection i cała gama felg ze stopów metali lekkich, w rozmiarach: 17, 18 i 19 cali.

Polski cennik modelu Q2 otwiera wersja z silnikiem 1.4 TFSI COD i z sześciobiegową, manualną skrzynią biegów, wyceniona na 104 100 zł.

Aktualności , ,