22 listopada 2016

Fiat ogłosił ceny nowych wersji Tipo!

W dniu dzisiejszym, podczas wystawy „Fleet Market 2016”, swoją premierę flotową miały nowe wersje Fiata Tipo – 5-drzwiowy hatchback oraz Station Wagon. Przy tej okazji, FCA Poland podało informację, jak wycenione zostały debiutujące wersje w polskim cenniku modelu.

Cena wersji Station Wagon (kombi) zaczyna się od 53400 zł, 5-drzwiowy Tipo hatchback jest tańszy – cennik otwiera kwota 49900 zł. Przy okazji debiutu Tipo 5d i Station Wagon, marka Fiat wprowadza do oferty wersje 1.4 T-Jet 120 KM wyposażone w fabryczną instalacją LPG, która wymaga dopłaty 3500 zł brutto. Dealerzy marki już przyjmują zamówienia na Tipo 5d i Station Wagon.

Premierowe wersje Fiata Tipo hatchback i Station Wagon dołączają do modelu Tipo sedan, który w kilka miesięcy od debiutu uplasował się na podium, zajmując trzecią pozycję w swoim segmencie w 2016 r. Według danych CEPiK, polscy Klienci do końca zeszłego miesiąca zarejestrowali przeszło 2 tysiące sztuk Fiata Tipo w wersji sedan, w tym blisko 300 egzemplarzy w samym październiku 2016 r.

Wprowadzenie dwóch nowych wersji Tipo jest niezwykle ważne dla marki Fiat, ponieważ dopełnia gamę tego modelu. W efekcie Dealerzy Fiata w przyszłym roku będą dysponować kompletną ofertą nadwoziową – sedanem, hatchbackiem i Station Wagon – w największym segmencie w Polsce. Segment C – aut kompaktowych – stanowi prawie 30 % całego rynku nowych samochodów osobowych w kraju (ponad 100 tysięcy egzemplarzy rocznie). Debiutujące wersje nadwoziowe nowego Tipo wpisują się w najczęstszy wybór przy zakupach samochodów przez przedsiębiorstwa, które stanowią prawie 70% zakupów nowych samochodów osobowych w Polsce.

Fiaty Tipo w wersjach 5-drzwiony hatchback i Sation Wagon dostępne będą w Polsce w trzech poziomach wyposażenia: Pop, Easy, Lounge. Otwierająca cennik wersja Pop, wyposażona jest w silnik benzynowy 1,4 o mocy 95 KM połączony z 6-biegową, manualną skrzynia biegów. Bogate wyposażenie standardowe tej wersji zawiera już m.in. klimatyzację, radio z portem USB, centralny zamek sterowany z pilota w kluczyku, elektrycznie sterowane szyby przednie oraz lusterka zewnętrzne, elektrycznie wspomagany układ kierowniczy z dwoma trybami pracy wraz z dwupłaszczyznowo regulowaną kolumną kierownicy. Tak wyposażony Fiat Tipo 5d kosztuje 49 900 zł brutto.

Tipo Sation Wagon w wersji Pop z silnikiem 1.4 95 KM kosztuje 53 400 zł brutto i w stosunku do hatchbacka dodatkowo w wyposażeniu standardowym oferuje relingi dachowe, elektrycznie regulowane szyby tylne oraz konfigurowaną podłogę bagażnika „Cargo Magic Space“.

Zamówienia na nowego Fiata Tipo można już składać w sieci sprzedaży Fiata w Polsce, a pierwsi Klienci wyjadą nowymi wersjami Tipo z Salonów już w pierwszym kwartale 2017 roku.

Poniższa tabela prezentuje cennik wszystkich dostępnych na rynku polskim wersji nowego Tipo 5d oraz Station Wagon.

Tipo 5-drzwiowy hatchback.

tabela1

Tipo Station Wagon (kombi).

tabela2

 

Aktualności , ,

Leave a Reply