MaXserwis On Tour: Kupieckim Szlakiem Hanzy – dziękujemy za wspólną podróż!

Za nami kolejna wyjątkowa edycja MaXserwis On Tour! W dniach 20-24 czerwca 2025 wraz z grupą 25 klientów MaXserwisu wyruszyliśmy w niezapomnianą podróż Kupieckim Szlakiem Hanzy, odwiedzając najpiękniejsze miasta północnych Niemiec.

Co zobaczyliśmy?

Podróż obfitowała w atrakcje historyczne, kulturalne i krajoznawcze:

  • Magdeburg – rozpoczęliśmy od zwiedzania miasta cesarza Ottona I: imponującej katedry św. Maurycego i św. Katarzyny, Starego Rynku, Zielonej Cytadeli, a także Twierdzy Magdeburskiej.
  • Wolfsburg – odwiedziliśmy Muzeum Volkswagena, gdzie poznaliśmy historię jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek motoryzacyjnych świata.
  • Hamburg – jeden z najbardziej spektakularnych punktów programu! Wjechaliśmy na platformę widokową Filharmonii nad Łabą, odbyliśmy rejs po rzece, spacerowaliśmy wśród zabytków HafenCity i Dzielnicy Spichlerzy (UNESCO), odwiedziliśmy Ratusz, Kościół św. Michała i promenadę Jungfernstieg.
  • Lubeka – zachwyciła nas hanzeatycką architekturą i słynnym marcepanem! Zobaczyliśmy m.in. Bramę Holsztyńską, Kościół Mariacki z zegarem astronomicznym, Ratusz, Dom Buddenbrooków i kultową Café Niederegger.
  • Wyspa Rugia – na zakończenie wyjazdu odwiedziliśmy wpisany na listę UNESCO Park Narodowy Jasmund z kredowymi klifami, bukowymi lasami i punktem widokowym Tron Królewski. Zwiedziliśmy także morskie miasteczko Sassnitz i muzeum okrętu podwodnego – unikalną brytyjską jednostkę z lat 60.

Do zobaczenia na kolejnych trasach!

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom tej edycji MaXserwis On Tour. Wasza obecność i zaangażowanie stworzyły wyjątkową atmosferę, której długo nie zapomnimy.

Śledźcie nas na stronie i w social mediach – kolejne wyprawy już się planują!