Dwudniowy cykl szkoleń AP SA dla uczniów ZSP3 w Siedlcach

04.01.2023

Z inicjatywy firmy „Piórocar Auto Service Paweł Pióro” z Siedlec, będącej uczestnikiem koncepcji warsztatowych pod marką MaXserwis, w dniach 23 i 24 listopada 2022 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica w Siedlcach odbył się zorganizowany przez Auto Partner SA cykl szkoleń technicznych przeznaczonych dla uczniów klas o specjalności technik pojazdów samochodowych.

Pierwszy dzień w całości przeznaczony został na autorskie szkolenie AP SA pt. „Silniki benzynowe z bezpośrednim wtryskiem benzyny”. Uczestniczący w nim uczniowie i nauczyciele przedmiotów technicznych mogli w trakcie szkolenia zapoznać się z metodami diagnostyki i naprawy najnowocześniejszych silników benzynowych stosowanych przez czołowych producentów pojazdów (grupa VW, grupa Renault, Toyota, koncern Stellantis). Nie zabrakło też weryfikacji wiedzy teoretycznej w praktyce przy wykorzystaniu przygotowanego na potrzeby szkolenia funkcjonalnego modelu na bazie silnika 1.5 TSI stosowanego w grupie VW.

Drugi dzień zorganizowaliśmy wspólnie z renomowanymi producentami części samochodowych przeznaczonych na pierwsze wyposażenie i na aftermarket. Szkoleniowiec marki Bilstein opowiedział uczniom o rozwiązaniach stosowanych w produkcji nowoczesnych amortyzatorów samochodowych, poruszył zagadnienia związane z prawidłowym montażem i eksploatacją, a także zaprezentował rozwiązania oferowane przez markę Bilstein w zakresie modyfikacji układów zawieszenia pod kątem poprawy ich parametrów. Kolejne tego dnia wystąpienie – przedstawiciela firmy VARTA – dotyczyło rozwiązań związanych z akumulatorami stosowanymi w nowoczesnych pojazdach, począwszy od tradycyjnych silników spalinowych poprzez tzw. mikrohybrydy, pojazdy hybrydowe, hybrydy typu plug-in aż po pojazdy w pełni elektryczne.

Wszystkie przygotowane w ramach tego dwudniowego cyklu szkolenia cieszyły się niezwykłym zainteresowaniem ze strony ich uczestników, dlatego już dziś obiecaliśmy Dyrekcji ZSP nr 3 w Siedlcach, że w przyszłym roku wrócimy do nich z kolejnymi szkoleniami!

 

Aktualności

17.01.2024

Promocja MaXserwis On Tour – na tropach Drakuli

Nowa promocja dla warsztatów zrzeszonych w sieci MaXserwis! W trzeciej edycji promocji strzeż się wampirów… […]
Więcej
17.07.2023

Konferencje MaXserwis i MaXserwis Premium MOTUL – podsumowanie

2023 rok – świętujemy jubileusz 30 lat Auto Partner, ale na tym nie koniec. W […]
Więcej

Zobacz także:


Gotowy na jesienną słotę?

Tegoroczne wakacje już za nami, za oknami coraz częściej pada deszcz, a dzień staje się […]
Więcej

Na co warto zwrócić uwagę przed długim wyjazdem

Zaczynamy okres urlopowy, zapewne wielu z nas wybierze się w tym roku na wakacje samochodem. […]
Więcej

Wymiana filtrów – jak często?

Podstawową wymianą okresową, którą powinniśmy przeprowadzać w naszych pojazdach, jest wymiana oleju silnikowego oraz filtrów. […]
Więcej

Dostawcy

Dołącz do sieci MaXserwis

Warsztaty samochodowe MaXserwis działają jako indywidualne jednostki prawne i finansowe. Każdy serwis samochodowy, który dołączy do sieci MaXserwis może liczyć na wsparcie wielu specjalistów, cykliczne szkolenia, wsparcie działań marketingowych i wiele innych.

 

Formularz Współpraca z MaXserwisem

Aplikacja mobilna MaXserwis

Aplikacja przeznaczona na urządzenia mobilne pracujące w systemie Android oraz iOS.

Użytkownicy naszej aplikacji mają możliwość prowadzenia elektronicznej książeczki serwisowej swojego pojazdu, zawierającej historię napraw wykonywanych w warsztatach sieci MaXserwis, dostępnej także z poziomu komputera wyposażonego w system operacyjny Windows.

Dalsze najważniejsze funkcje aplikacji to:

  • wyszukiwarka warsztatów współpracująca z lokalizacją w systemie GPS,
  • moduł umawiania wizyty w warsztacie zrzeszonym w sieci MaXserwis,
  • funkcja przypomnień o kończącej się ważności badania technicznego i ubezpieczenia w każdym z dodanych przez użytkownika pojazdów,
  • statystyka wprowadzonych wydatków związanych z eksploatacją pojazdu oraz wydatków paliwowych.

Dlaczego warto korzystać z naszej oferty?

Każdy właściciel pojazdu mechanicznego przyzna, że warsztat samochodowy powinien być dobrze wyposażony. Autoserwis, który będzie mógł działać pod szyldem MaXserwis, musi mieć na stanie nowoczesne wyposażenie warsztatowe i sprzęt diagnostyczny, m.in. licencjonowany tester diagnostyczny. Diagnostyka samochodowanajczęściej nie może obyć się bez odpowiedniego sprzętu. Odpowiednie wyposażenie sprawia, że warsztaty działające pod szyldem MaXserwis są w stanie m.in.:

  • naprawić układ hamulcowy i układ wydechowy,
  • wykonać odgrzybianie klimatyzacji,
  • przeprowadzić nabijanie klimatyzacji,
  • rozwiązać problem Diesel.

Wszystkim właścicielom warsztatów zainteresowanych współpracą z nami gwarantujemy niezbędną pomoc, w tym także dostęp do wiedzy ekspertów i liczne szkolenia. Współpraca z nami po prostu się opłaca – jeżeli jesteś zainteresowany prowadzeniem biznesu z nami, zadzwoń lub napisz.