3 stycznia 2017

19 milionów samochodów ŠKODA

ŠKODA zakończyła 2016 rok osiągając kolejny kamień milowy w zakresie produkcji – piękny wynik 19 milionów wyprodukowanych samochodów. Jubileuszowy egzemplarz – model FABIA w kolorze biel Moon – zjechał z taśmy produkcyjnej w centralnych zakładach marki w Mladej Boleslavi.

Samochód trafi do Klienta z Republiki Czeskiej. Historyczne osiągnięcie produkcji zbiega się w czasie z fazą wyjątkowo intensywnego rozwoju marki. ŠKODA ustanowiła w 2016 roku swój nowy rekord sprzedaży a od roku 1991 wielkość produkcji zwiększyła się sześciokrotnie!

ŠKODA jest jedną z najdłużej istniejących marek samochodowych na świecie. Firma zaczęła wytwarzać samochody w 1905 roku. Wtedy to ojcowie założyciele Laurin i Klement zbudowali w Mladej Boleslavi swój pierwszy automobil – Voiturette A. Od tego czasu firma ta wyprodukowała w swoich placówkach na całym świecie już łącznie dziewiętnaście milionów samochodów (włączając w to produkcję Laurin & Klement).

Najbardziej dynamiczny rozwój ŠKODY przypada na trwający od 1991 roku po dziś dzień okres połączenia sił z Grupą Volkswagen. Pod skrzydłami niemieckiego koncernu czeska marka przebojem wdarła się na rynki wielu krajów świata, szybko awansując do globalnej czołówki. Obecnie w swoim portfolio posiada siedem serii modelowych i ponad 40 wersji modelowych.

Aktualności